Sith Templom - Sötét Oldal Urainak Központja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Galaktikus térkép

Go down

Galaktikus térkép Empty Galaktikus térkép

Témanyitás  John Keller Kedd Aug. 26, 2014 1:52 am

Térkép nagy felbontásban letölthető innen: https://plus.google.com/photos/photo/104017316301109004492/6352024195155262754?icm=false

Galaktikus térkép 2014_010

Térkép nagy felbontásban letölthető innen: https://plus.google.com/photos/photo/104017316301109004492/6352024195155262754?icm=false

PIROS - III. Galaktikus Birodalom
VILÁGOS ZÖLD - Nagy Mandalore Konföderáció
CITROMSÁRGA - Független Rendszerek Szövetsége
LILA - Hongoray Sith Birodalom
SÖTÉTKÉK - Chiss Űr
CIÁN KÉK - Terminus
SÖTÉTZÖLD - Quadrix Monarchia
FEHÉR - Mantell Köztársaság
BARNA - Sullust-Eriadu Koalíció
JELÖLETLEN - független, egy szuperhatalomhoz sem tartozik, önálló közigazgatás, önálló hadsereg

Miután John Keller sikeresen visszaszerezte és megerősítette politikai hatalmát a Galaktikus Birodalom szférájában, a válságtanács biztonsági és gazdasági szempontokból indítványozta az állam területeinek csökkentését. A területi csökkentés során a birodalom terjedelme a korábbinak a negyedére redukálódott. Egykor irányítása alá tartozó bolygókon, rendszerekben független vagy új hatalmak jöttek létre. Az újonnan kialakult hatalmi szervek egy része a függetlenségük kikiáltása ellenére kooperál a többi szuperhatalommal, gazdaságilag együttműködik, de politikailag más nézeteket vall. Függetlenségüket a III. Galaktikus Birodalom elismeri és tiszteletben tartja, ám a katonai beavatkozás joga fennáll, amennyiben azok offenzív magatartást tanúsítanak ellene.    

III. Galaktikus Birodalom
John Keller visszatérése után a vezetőség és a hierarchikus rendszer a régi maradt, azonban területileg lecsökkent. Az állam visszavonult azokra a területekre, amelyeket Darth Cumison uralkodásának idején birtokolt az állam. Háború után már nem volt gazdaságos fenntartani a csaknem egész galaxisra kiterjedő államot, nehéznek bizonyult a védelem ellátása, nagy volt az erőforrási igénye. Case és Templar lázadó kompániája még inkább rávilágított arra a tényre, hogy a Galaxis jelentős hányada már nem ért egyet a képviseletükkel. Továbbá a függetlenedni akaró rendszerek egyöntetűen kimondták: ők nem kívánnak áldozatául esni egy újabb vesztes háborúnak, csak mert egy idegen faj célpontjává válik a Galaktikus Birodalom. A birodalmi kormány a területei háromnegyedének feloszlatásával elismerte azon bolygórendszerek függetlenedését.

Nagy Mandalore Konföderáció
Ryk Fett mandalorei hadúr a Gép Háborút követően az újonnan megalakult III. Galaktikus Birodalom kormányzásához került, egyike volt az állam három vezetőjének. Ez idő alatt szerzett támogatás révén sikerült létrehoznia szuperhatalmát a vezetőségből való kilépés után. Szép lassan, John Keller titkos támogatásával a Honoghr és a Hutt Űr környékén telepedett le. Később szintúgy az elnökké lett John Keller támogatásával terjeszkedésbe kezdett azokban a szektorokban, ám a hadúr szülőhazáját továbbra is a Galaktikus Birodalom felügyelte. A Mandalore szektor többször is kérvényezte csatlakozását a Nagy Mandalore Konföderációhoz, mely szimplán a hadúr származása miatt viselte ezt a nevet. Most, hogy a birodalom feloszlatta területeinek jelentős részét, a Mandalore szektor végre csatlakozhatott Ryk Fett hadúrhoz.
A hadúr meglehetősen kiszámíthatatlan vezetője az államnak, foggal körömmel ragaszkodik hatalmához. Területein belül többször is ütötték fel a fejüket lázadások, melyet a hadsereg gyorsan vérbe is fojtott. A konföderáció volt az a hatalom, amely védet vetett a Templar Weagon vezette I. Galaktikus Fejvadász Klán ámokfutásának - atomtámadással sújtották az Eriadu-t és a Sullust-ot. Katonailag és gazdaságilag meglehetősen stabil, veszélyes állam.

Független Rendszerek Szövetsége
Viszonylag megbízható droid hatalom, mely kereskedelemmel, hajó gyártással foglalkozik, nagy mecénása a III. Galaktikus Birodalom. Vezetője OOM-01 Alfa, egy droid. Évekkel ez előtt ez az állam volt az, amely függetlenedni tudott a birodalmiaktól. Jó ajánlatot tettek a szuperhatalmak hajóinak építésére és javítására. Jelenleg kisebb cselszövések és területi terjeszkedések jellemzik.
Viszonylag erős állam, de John Keller és Ryk Fett szuperhatalma mellett eltörpül. Ryk Fett mandalorei hadúr szokásához híven mindig is szemmel tartotta a feltörekvő államokat, ahogy a droidokat is, ám Alfával szemben sosem lépett fel agresszíven.
 
Hongoray Sith Birodalom
Darth Hongoray és más sithek irányítása alá tartozik. Területei az ősi sith temetkezési hely, a Korriban környékén és a Bothan Űrben fekszik. Megbízható, zárkózott hatalom. A Khadui Szuperháborúban nem vett részt. E során kisebb zavargások voltak a fővárosukban, a Bothawui-n. Segítségükre a birodalom terrorelhárítási különítménye érkezett - az akció sikerrel zárult. Katonailag az FRSZ alatt áll, ennek ellenére Ryk Fett folyamatos kontroll alatt tartotta a szélsőséges Sith képviseletei miatt. Meg nem erősített hírforrások szerint néhány csatában össze is csaptak egymás határán.

Chiss Űr
A Független Rendszerek Szövetsége után a második állam, amely el tudott szakadni a III. Galaktikus Birodalomtól. Korábban erős katonai erőt képviseltek - miután Case parancsnok újból beengedte a Galaxisba a Khadui Impériumot és John Keller a nagy veszteségeket követően leetette a fegyvert, a chiss-ek ellentámadásba lendültek. Rövid ideig feltartották a khadui erőket, azonban lemorzsolódtak (a khaduiak kivonultak, miután Case parancsnoktól megkapták, amiért jöttek). Az azóta eltelt rövid idő ellenére hamar újjászervezték haderejüket, melyet főként önvédelemre tartanak fenn, de vállalnak közös missziókat John Keller kormányával. Case irányítása alatt jelentős mértékben elhatárolódtak a birodalommal való együttműködéstől. Akkoriban nem véletlenül állt küszöbön a Chiss Űr megtámadása az újbóli birodalomba való integrálás céljából.

Terminus
Új frakció a külső peremvidéken, a Galaxis legszélén. Székhelye a Bakura. Általában tibanna gáz feldolgozással, nukleáris erőforrások, nemesfémek, mikroelektronikai felszerelések kereskedelemével és titokban fegyverexporttal keresi vagyonát. De főként azoknak a piaci szükségleteknek a kielégítésével foglalkozik, amelyekkel nagyot lehet szakítani. A birodalmiak és a mandalore-ok tőle vásárolják a tibanna gázból feldolgozott üzemanyagot. Külhoni befektetőknek és államoknak rengeteg tibanna gáz részvényt adtak el, mely mostanában az egyik legnagyobb kereskedelmi értéke a térségnek - a hadseregen kívül leginkább ez garantálja biztonságukat. A részvények tulajdonosai (Chiss Űr, Nagy Mandalore Konföderáció, Fondor, Serenno, Utapau) igyekeznek garantálni az állam biztonságát, ugyanis, ha támadás éri a Terminus-t, a részvények esésével a részvényesek százmilliárdos összegektől eshetnek el.
Nem kooperál más szuperhatalmakkal, haderejét önvédelemre tartja fent. Flottaállománya fregattokból, cirkálókból és Imperator-osztályú csillagrombolóból áll. Páncélosokban nem túl gazdag, ám gyalogsága annál inkább fejlett. Területének védelmi rendszerét a Nagy Mandalore Konföderációtól vásárolta, öt év tibanna gáz export fejében.
Nem hódító magatartású, azonban ravasz. Meglapul, kivár és a megfelelő pillanatban folyamodik cselhez, mellyel előnyt kovácsol magának egy neki tetsző helyzetben. Simlis oligarchák, politikai hatalom mögé bújt gengszterek irányítják. Akinek bizony nem érdemes tartozni, az a Terminus.

Quadrix Királyság
Egykor Darth Cumison ideológiai nézeteltérés alapján le kívánt számolni a carratos-i Quadrix nemesi családdal. Az akkor még parancsnokként szolgáló John Kellert küldte egy osztaggal a kivégzésükre. Az osztag nem járt sikerrel, Cumison halálosan megfenyegette Kellert a küldetése elbukása okán, akinek újra kellett próbálkoznia a megölésével. Üldözésük során közelebbről is megismerte a Quadrix családot, azon belül is Den-t, a legidősebb fiút. Keller ekkoriban került először a sith nagyúr halálos árnyékába. A szervezett bűnözőnek kikiáltott Den Quadrix üldözésével titokban felhagyott és helyette megegyezett a családdal, hogy rövidesen megöli a nagyurat. Miután megölte, többé nem találkozott Den Quadrix-el és a családdal, egészen a Khadui Szuperháborúig. A Cato Neimoidia ostroma után Den aktívan harcolt Keller oldalán a khadui ellenséggel szemben. Ez idő alatt a Quadrix család nagy nehezen le tudta mosni magáról a rájuk aggatott hazugságokat, mely szerint ők egy bűnszervezetet irányítanak. A Khadui Szuperháború végén John Keller területi függetlenedést ígért a családnak, de Case parancsnok hatalomátvétele keresztbe tett a számításaiknak. John Kellert a család legidősebb fia, Den mindvégig támogatta a hatalom visszaszerzésben - elvégre volt közös képviseletük. Amint John Keller visszatért az elnöki posztjára, visszaadta a családnak az őket megillető rangot: Robb Quadrix - Den édesapja - lett a Carratos Monarchia királya. Később a környező bolygók is csatlakoztak hozzájuk, tisztelegve a Galaxisért tett szolgálatuk előtt, ezzel erős hatalmat alkotva. Jelenleg a Quadrix Monarchia nevet viseli.
Mint szuperhatalom, jelentős haderővel és tőkével rendelkeznek. Flottájuk gerincét a Keldabe csatahajók, Interceptor és Vengeance fregattok alkotják. Zászlóshajójuk egy birodalomtól kapott Pellaeon-osztályú csillagromboló. Felszíni haderejük főként gépesített, birodalmi trénerek által képzett zsoldosok alakulatából áll.
Politikája visszafogott, önvédelemre berendezkedett, csak ritkán agresszor. A Mantell Köztársaság gyakran sújtja rakéta támadásokkal a területét a közös határvonaluk mellől. Nem ritkán kisebb Mantell alakulatok szivárognak be és kezdenek kisvárosokban vagy az űrben lokális harcokat a Monarchia egységeivel szemben.

Mantell Köztársaság
Kifejezetten agresszív magatartású állam, mellyel a Galaxis békéje mellett nem kimondottan kampányol. Terminus-tól vásárolt fegyverekkel igyekszik demoralizálni a Quadrix Monarchiát. Azt állítják, hogy a Monarchia mellé állt bolygók tőlük szakadtak el, mely a Quadrix család manipulatív eszközeinek köszönhető, valamint, hogy ők ugyan azok a bűnözők, akiket Darth Cumison meg akart ölni. John Kellert is erősen bírálják, amiért támogatja a Monarchiát, azonban katonailag nem mert fellépni ellene.
Államformája köztársaság, mely tulajdonképpen egy bábállam. Az erőérzékeny diktátor és szintén erőérzékeny vezetősége komoly elnyomás alatt tartja népét. A katonai költségvetés oly összegeket emészt, hogy a lakosság szép lassan a nyomor felé halad. Székhelye az Ord Mantell bolygón van, kezdetben az erőérzékeny - egyes becslések szerint sötét jedi - szervezet innen vette át az irányítást a jelenlegi területe felett.

Sullust-Eriadu Koalíció
A megszűnt I. Galaktikus Fejvadász Klán fennhatósága alá tartozó planéták szövetségéből áll. Mindkét bolygó állama demokratikus köztársasággal működik, vezetőjük két különböző személy, csupán egy szövetséget alkotnak. A koalíció érdekképviselete, hogy a mandalore bombázás után közös erővel állítsák helyre az infrastruktúrájukat és kultúrájukat. Mecénásuk a III. Galaktikus Birodalom, akik a bombázás előtti evakuálásban segédkeztek, most pénzügyi forrást nyújtanak az infrastrukturális és kulturális fejlődésben, továbbá a fegyverkezésben. Haderejüket a Független Rendszerek Szövetségétől vásárolt hadieszközökkel - űrhajók, droidok, fegyverek, rakéta védelmi rendszerek - igyekszik biztosítani. Élesen bírálja Ryk Fett mandalore hadúr politikáját, aki úgy tűnik, eddig ügyet sem vetett a koalíció okkal történő sárdobálására.
John Keller
John Keller
Admin

Hozzászólások száma : 86
Join date : 2012. Feb. 25.
Age : 29
Tartózkodási hely : Cato Neimoidia

Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.